top of page

Výlety v okolí
-tinyhouse Veranda-

Snímek obrazovky 2022-05-31 155353.png

Funpark – Pyzúú v Pyskočelých

Najdete zde malé zoo s kravičkami, pávy, velbloudem, lamou a pštrosem, dětské hřiště s velkou trampolínou a pěkné bistro s chutnou kávou a možnostmi stravování.

Vzdálenost z Verandy: 1 km

Sázavský klášter aneb pouť za svatým Prokopem

Bývalý klášter v Sázavě s bezmála tisíciletou tradicí je prodchnut duchovní atmosférou a dávnými příběhy. V době vzniku se od jiných lišil tím, že rozvíjel slovanskou liturgii a stal se tak mystickou křižovatkou západní a východní kultury. V klášteře, později přestavěném na zámek, můžete navštívit muzeum, věnované založení konventu, barokní refektář nebo kapitulní síň s gotickými freskami. Za vidění stojí zahrada se základy kostela z 11. století a nedostavěná loď gotické baziliky.

Vzdálenost z Verandy: 9km

Snímek obrazovky 2022-05-31 160317.png
Snímek obrazovky 2022-05-31 231656.png

Hvězdárna Ondřejov – pohled na hvězdy v Ondřejově
Nad obcí Ondřejov na vrcholku Žalov nedaleko Mnichovic u Prahy stojí hvězdárna založená roku 1905 J. Fričem. 
V areálu hvězdárny si můžete ve starých secesních objektech prohlédnout Astronomické muzeum V. Šafaříka včetně 150 let starého dalekohledu Alvana Clarka, který stále slouží k pozorování oblohy.
V severní části se nachází kopule s dvoumetrovým zrcadlovým dalekohledem, největším v ČR, instalovaným v sedmdesátých letech 20. století. Celý rozsáhlý areál je upraven jako park s vzácnými stromy (arboretum) a řadou moderních plastik.
Ondřejovská hvězdárna patří k nejdůležitějším vědeckým pracovištím ve svém oboru v Evropě. Zabývá se pozorováním Slunce a dalších hvězd, meziplanetární hmoty či vysokoenergetických objektů ve vesmíru. Areál observatoře v Ondřejově je v letní sezoně přístupný veřejnosti každý víkend. Areál hvězdárny je volně přístupný, do budov je možno vstoupit pouze s průvodcem. Trasa prohlídky vede z části přírodním terénem a ujdete při ní asi 1,5 km. Exkurze trvá přibližně 2 hodiny, není-li domluveno jinak. Otevřeno mají od května do září.
Vzdálenost z Verandy: 15 km

Snímek obrazovky 2022-05-31 232227.png

Útulek DOGPOINT
Udělejte radost pejsků , co tolik štěstí neměli.V útulku uvítají každého, kdo by chtěl věnovat trochu ze svého času psům z útulku.

Kontakt psa a člověka je skvělý pro obě strany! Pro psa, který neměl v životě štěstí na páníčka je takovýto kontakt obzvláště důležitý. Nejen, že se mu dostane fyzického vyžití a nové podněty, ale taková procházka (třeba i plná her) pomáhá zvyšovat jeho důvěru k člověku. Pes je, stejně jako člověk, sociálně založený tvor a přítomnost člověka, který věnuje konkrétnímu psovi svou pozornost, mu pomáhá zpříjemnit pobyt v útulku, eliminuje nežádoucí chování z důvodu nudy, zvyšuje míru socializace a snižuje u psa stres. Jednou procházkou uděláte tedy pejskovi bez domova ohromnou radost! Navíc v okolí  útulku jsou krásné procházky lesem.

Vzdálenost z Verandy 16 km

Snímek obrazovky 2022-05-31 233635.png
bottom of page